Nowa S1914 i jak uczynić ją jeszcze lepszą ;)

  • Czy masz zamiar korzystać z nowego wyglądu gry? 31

    The result is only visible to the participants.



    Hej!


    Jak wiecie i głośno krzyczycie, nowa s1914 wstąpiła na nasze progi. W związku z zwyczajowym w takim wypadku bałaganem, wiele funkcji które znacie i kochacie nie działa, działa ale jakoś dziwnie lub całkiem zniknęło z gry. W związku z tym pomóżcie nam pomóc sobie, i stwórzmy listę rzeczy których wam brakuje. Lista ta zostanie wysłana do Bytro.


    Podobny wątek już istnieje na angielskim forum, podejrzewam że na innych forach też są tworzone. Ja będę odpowiadał za przetłumaczenie waszych uwag i propozycji ulepszeń, oraz wysłanie ich dalej.


    Co możecie tu zgłaszać?

    • Brakujące funkcje w grze (Z uwagą, że w tym wątku na poważnie rozpatrywać będziemy głównie te co były w poprzedniej wersji).
    • Występujące w nowej wersji bugi.
    • Rzeczy które utrudniają rozgrywkę (brak przejrzystości w grafice, interfejsie, layout strony głównej, etc.)

    Proszę o jak najbardziej rozbudowane wypowiedzi, wyjaśniające dlaczego tak a nie inaczej - nie chcę się za was domyślać czegoś przy tłumaczeniu, ponieważ może to wypaczyć wasz początkowy pomysł.

    Zachęcam też do dyskusji nad każdym przedstawionym problemem, w ten sposób łatwiej go dopracujemy.

    b78//+

    Proszę też o odpowiedź w ankiecie!

  • Ciężko ludziom po tylu latach będzie się przystosować do nowego wyglądu. Jak dla mnie graficznie znacząco na plus. :]

    Nie ukrywam ten panel z gazetą, giełdą itd. po lewej mi nie odpowiada, przydała by się opcja zmiany by był na dole.

    I wszyscy powtarzają: "takie jest życie", a nikt nie pamieta, że życie jest takie, jakie sami sobie zbudujemy.

    Will Smith

  • Hmm.. z jednej strony graficznie super, ale z drugiej przynajmniej z mojej perspektywy jest bardzo mało czytelna mapa, będę musiał się długo przestawiać na nową wersję.

  • 1. Po najechaniu kursorem na miasto dobrze by było gdyby pokazywał się taki okrąg jak w starej wersji. ułatwiłoby to kierowanie jednostek do miast.

    2. Ustawienie na mapie jednostek lądowych w miastach. Obecny widok powoduje mylne złudzenie jednostek poza miastem na drodze.

    3. Przestawienie ikon ukazujących gazetę, dyplomację, zasoby, giełdę itd... z lewej strony ekranu pionowo na dół ekranu poziomo. Odruch gracza kieruje się na te rejony automatycznie.

    4. Zmniejszenie tabeli (zwężenie pionowe) w administracji prowincji wpłynie lepiej na interfejs jak również pozwoli zmieścić ikony, o których mowa punkt wyżej, przy otwartej administracji i otwartym oknie wybranej/-ych prowincji. Teraz to aż po oczach bije rozmiar poszczególnych linii.

    5.Utworzenie w lewym górnym narożniku menu głównego klawisza "<" w celu natychmiastowego powrotu do tzw. home page. Akurat oglądałem odznaczenia i przewijanie go samej góry by wejść gdzie indziej jest słabe.

    6. Brak oznaczenia ilości jednostek o wartości 1. Tak to nie może być.

    7. Ikony zasobów mało czytelne, małe, zwłaszcza z oddali. Może samo powiększenie niewielkie ikon załatwi sprawę.

    8. Do zmiany ikony sterowców (sterowiec zamiast czołgu) w kołach informujących o ilości danych jednostek, ikony armat, dział kolejowych, samochodów pancernych, kawalerii. Takie infografiki to pomyłka. Bardzo nieczytelne i wręcz zakłamujące ikony rzeczywisty obraz danego oddziału. Rzeczywisty skład oddziału znany jest dopiero po wybraniu danej jednostki, co jest męczące. Rozumiem, że dużo różnego rodzaju jednostek zrobi bardzo długą listę ikon, to też proponuję by np. były trzy ikony z jednostkami o największej liczebności i czwarta z trzema kropkami. Rozwijałoby się do pełnej listy ikon po najechaniu kursorem na jednostkę.

    9. W momencie oddalania widoku mapy bardzo długo widoczne są wartości jednostek, co zaciemnia obraz przy dużej ilości jednostek. Jednak moim zdaniem złotym środkiem jest ta wartość kiedy przy przybliżaniu mapy zaczynają się pokazywać wartości jednostek. Gdyby w tym samym momencie przy oddalaniu znikały wartości to myślę, że byłoby o wiele lepiej.

    10. Zostają smugi po bombardowaniach armatami i działami kolejowymi, z tego co widzę. Jeżeli nie ma kogo atakować, oraz jeżeli nie ma kto atakować. Armata zniszczona, piechota stoi i wygląda jakby strzelała na miasto.

    11. Wiadomości. Pokazują się chronologicznie jak zawsze tylko wyświetla je od początku konwersacji. W przypadku dużej ilości wiadomości to jest masa przewijania lub kasowania wiadomości. W starej wersji wyświetlało ostatnie wiadomości i przewijało się do góry, chronologicznie wstecz. Tu też trzeba do tego wrócić.

    12. W otwartym oknie prowincji po najechaniu kursorem na ikony budynków w danej prowincji wyświetla nam się podstawowe info o budynku, nazwa i ewentualnie, jak znamy, poziom. Po wejściu w szpiegostwo w tej samej prowincji po najechaniu na ikony budynków nie ma żadnej informacji na temat tego jaki to budynek. Przydałoby się takie samo info o budynku jakie możemy otrzymać w normalnym widoku prowincji. Kiedyś się nauczymy jak wygląda jaki budynek, ale teraz to jest magia.

    13. Przy przemieszczaniu jednostek poza fragment mapy, widocznej na danym przybliżeniu, mapa nie przesuwa się w kierunku wskazanym ruchem kursora poza widoczny fragment mapy. Do poprawy.

    14. Niewidoczne pożary i dymy nad miastami z morale poniżej 35%. To ma się palić miasto, a nie grill u sąsiada.

    15. Ikona portu na widoku mapy to porażka, wygląda jak miękka fajka.

  • Osobiście nie jestem fanem nowej grafiki. Zła nie jest, pewnie bym się przyzwyczaił po miesiącu czy coś. Największą wadą zmian jest mała czytelność, zbyt duże ikonki ludka (Ale woda wygląda genialnie). Kolejnym problemem są ikonki zasobów, które są wręcz niemożliwe dla mnie do odczytania bez odpowiedniego zbliżenia, co powoduje zbyt dużo zmarnowanego czasu na przybliżanie każdej prowincji (W starej wersji wystarczało zwyczajnie zerknąć). Reszta to już raczej kwestia gustów, Jan Marian tutaj się świetnie i dokładnie wypowiedział na ten temat. Ale hej! WODA JEST ŚWIETNA <3. Chętnie bym zachował oba wyglądy, o ile to możliwe :D.

  • Obecnie, przede wszystkim boli moje oczy ta zbyt mała gamma kolorów, wszystko szare bure, natężenie ich powinno być o wiele wyższe. Oprócz tego ikonki jednostek powinny być mniejsze, lecz uwzględniać wszystkie rodzaje jednostek w danej armii. Brak tego znacząco ogranicza przejrzystość mapy.


    Oprócz tego mam wrażenie jakby gra działała o wiele wolniej niż dotychczas, po nagłym oddaleniu lub przybliżeniu następuje chwilowy lag, czego wcześniej nie było.

  • - Mapy są mało czytelne, wszystko jest szarobure, ikony za duże w stosunku do rozmiaru prowincji.

    - Ikonki stoją nie w mieście, a obok. Jeśli prowincje są małe, miasta jedno obok drugiego, a w tych miastach dużo różnych wojsk, z których w dodatku, cześć się przemieszcza, to już w ogóle można się pogubić. W dodatku w nadmorskich miejscowościach te ikony wyglądają tak, jakby stały bezpośrednio na brzegu, co w przypadku obrony przed desantem może być mocno mylące.

    - W "Moich grach" kolejność gier zmienia się bez przerwy, co przy większej ilości map może być co najmniej irytujące.

    - W profilach graczy wszystkie nicki jak leci pisane są Caps Lockiem. Jestem wzrokowcem, więc dla mnie jest to nieco uciążliwe, bo inaczej wygląda czyjś nick na mapie, a inaczej w profilu.


    Na razie nowy wygląd supry można podsumować, do zdania powtarzanego przez pewnego staruszka: "Dobrze, że jest lepiej, ale lepiej byłoby, gdyby znowu było dobrze." Prostota grafiki była jak dotąd zaletą, nie wadą tej gry.

  • Ikony wojsk zbyt duże i co najważniejsze nigdy nie wyświetlają się tam gdzie stoi dany oddział tylko a to piechota na wodzie, a to pancernik między prowincjami. Teraz mam wojsko w mieście, a wygląda jakby broniło brzegu przed desantem. Przeciwnik podchodzi do desantu, brakuje mu kilka minut do rozpoczęcia rozładunku, a jego jednostki wyglądają jakby były w połowie drogi do miasta. Opisuje stan przy maksymalnym przybliżeniu.


    Po załadowaniu strony supremacy mam duży biały pasek na górze i strona jakby rozpoczynała się w jednej trzeciej wysokości. Korzystam z chrome oraz z firefox i na obu przeglądarkach mam tak samo. Dopiero wejście w mapę, gdzie jest identyczna sytuacja, i kliknięcie w pełen ekran załatwia sprawę, a nawet nie, bo jak wychodzę z pełnego ekranu to znowu mam ten pasek.

  • Szpiegostwo: Tragedia. Jakbym nie wiedział gdzie mam szpiegów, to bym ich nie znalazł.

    Kto to testował?

    Ikony szpiegów pokazują się tylko wtedy gdy włączysz szpiegostwo nad prowincjami ze szpiegami. Już szukanie po mapie nie wchodzi w rachubę, bo ikony już się nie pokazują. Można odświeżyć widok za pomocą kliknięcia w jakąś jednostkę. To poszukaliśmy szpiegów. Jak już się pokaże ta ikona to kliknięcie w nią nie oznacza, wejścia do szpiegów, bo to ona sama nie działa tak jak powinna i jest jakby prześwitująca i zdarza się często klikać w prowincje obok przez właśnie prześwitującą ikonę szpiegów. Zmiana oddalenia mapy powoduje zmianę odległości tej chmurki szpiegowskiej od prowincji ze szpiegami. Dobra jestem w tej prowincji co trzeba i mam szpiegów, ale, że mi kilku złapał to chcę dosłać pięciu i lipa, bo muszę przewinąć menu do dołu i tak za każdym razem i nie mogę pięknie klikać 10 razy w rekrutuj szpiega, bo muszę przewijać. A dlaczego? Bo taką grafikę macie, że szok i zajmuje bez sensu pół ekranu. Już o braku info budynków w szpiegostwie nie pisząc.

    Kolejne. Zaznaczając prowincję innego gracza w widoku prowincji nie ma opcji wyślij wiadomość. Taka podstawowa funkcja w starej wersji.

    Jest za dużo tego badziewia żeby to opisać. Kółek narobili i zadowoleni.

    Mogłyby kółka z ilością jednostek być aktywne i zaznaczać oddział, bo czasem by się przydały, gdyż w oddaleniu nie za bardzo można dostrzec w tłoku akurat tą jednostkę, którą chcemy zbombardować lub wybrać.

    Nowa wersja sprzyja graniu ze znacznej odległości i przyjemnie się gra, jednak trzeba poprawić wybór jednostek.

  • Dziękujemy Wam za wszelkie opinie i rady, nasz zespół póki co sporządza spis Waszych uwag oraz propozycji zmian. Sama nie ukrywam, że mam parę zastrzeżeń, które wypiszę w arkuszu - a ten będzie niebawem do wglądu dla wszystkich.

    Oczywiście zachęcam do dalszego uczestnictwa w dyskusji, zgotujmy im trochę roboty na święta. :evil:

    b78//+


    Niech nienawidzą, byleby się bali

  • te kółka z flagami danej jednostki mogły by być tego samego rozmiaru co kółka z grafiką jednostek, czyli mniejsze niż obecnie.

    Zmniejszyć tą tabelę administracji prowincji, po jej otwarciu nic nie widać i nie można nawet zobaczyć którą prowincję zaznaczyliśmy w tabeli i gdzie ona na mapie jest.

    Ogólnie wszystko za duże w stosunku do rozmiarów mapy, ekranu. Po trzech dniach nie mogę patrzeć na tą wersję, rzygać się chce. Domyślam się tylko, że stara wersja zostanie z nami pewien czas i ją docelowo zlikwidujecie, wtedy pewnie wielu graczy odejdzie.

    Moje odczucie jest takie, że nowa wersja to gniot. Słów mi brakuje jaki to bubel i jak zaciemniona została sytuacja na mapie.

    Po trzech dniach wysiłków, bólu oczu, głowy i nieustannej walki z tym bublem wracam do starej wersji, bo tego nie da się nawet po pijaku ogarnąć, a co dopiero na trzeźwo.

    Do tego wprowadzacie grę na androida. Jak Wy sobie wyobrażacie przy tak nawalonej (bo inaczej tego nie nazwę) na mapie grafice, gdzie wszystko się zlewa w jedno, obsługę tego na telefonie? Nawet nie chcę o tym myśleć.

    Nie znalazłem żadnego plusa tej wersji, czegoś co by dodało grywalności, bo grafika grafiką, ale ta gra to grywalność i prostota były jej atutem, a tu nie ma ani, jednego ani drugiego.

    Kto wypuścił tę grę z testów? Do kosza i za okno i grę i tego co to zatwierdził.

  • Janie Marianie, team PL nie jest odpowiedzialny za wypuszczenie tej wersji, sami mamy nawet pewne obiekcje odnośnie całego wystroju i dlatego chcemy to zmienić na lepsze. Zważaj na słowa, bo nie chcemy by dyskusja przerodziła się w walkę stronnictw po której stronie jedni będą popierać nową grafikę, a drudzy ją krytykować.:rolleyes:

    Niech nienawidzą, byleby się bali

  • Moje sugestie:


    1. Nowa grafika ładna , ale mało czytelna , niestety nie widać gdzie są jakie wojska. Chyba w grze planszowej nie o to chodzi ?

    2. Starsze komputery graczy nie udzwigną nowej wersji , a dla jednej gry nikt ich nie będzie zmieniał , raczej odpuści sobie grę w Supermacy 1914 .

    3. Zamiast wybajerzonej grafiki trzeba było pomyśleć nad rozwojem grywalnośći -więcej opcji to więcej strategii.

    4. Jeżeli zostanie zlikwidowany tryb zgodności , wygląd starej mapy , przestanę grać .


    To tylko albo aż tyle :).

  • Quote

    Starsze komputery graczy nie udzwigną nowej wersji , a dla jednej gry nikt ich nie będzie zmieniał , raczej odpuści sobie grę w Supermacy 1914 .

    Ciekawiło mnie to i przetestowałam - wzrost zużycia pamięci RAM waha się od 200 do 350 mb względem starej grafiki, przynajmniej w moim przypadku. :/ Nie sądzę by "wymagania" skoczyły strasznie w górę, zapewne jeszcze dopracują kod i znikną wszelkie mikroprzycięcia - co powinno pomóc.

    Jak się otworzy 20 kart z 20 mapami, to faktycznie, nawet moje 16gb ramu może się dławić - czy to na starej wersji czy nowej wersji.:S


    Quote


    3. Zamiast wybajerzonej grafiki trzeba było pomyśleć nad rozwojem grywalnośći -więcej opcji to więcej strategii.

    Im więcej możliwości, tym mniejszy balans co za tym idzie - większe niezadowolenie graczy. Mimo wszystko... kto by nie chciał pobiegać w górach sławnymi Arditi.:evil:

    b78//+

    Niech nienawidzą, byleby się bali

  • Ikony szpiegów pokazują się tylko wtedy gdy włączysz szpiegostwo nad prowincjami ze szpiegami. Już szukanie po mapie nie wchodzi w rachubę, bo ikony już się nie pokazują. Można odświeżyć widok za pomocą kliknięcia w jakąś jednostkę. To poszukaliśmy szpiegów. Jak już się pokaże ta ikona to kliknięcie w nią nie oznacza, wejścia do szpiegów, bo to ona sama nie działa tak jak powinna i jest jakby prześwitująca i zdarza się często klikać w prowincje obok przez właśnie prześwitującą ikonę szpiegów. Zmiana oddalenia mapy powoduje zmianę odległości tej chmurki szpiegowskiej od prowincji ze szpiegami. Dobra jestem w tej prowincji co trzeba i mam szpiegów, ale, że mi kilku złapał to chcę dosłać pięciu i lipa, bo muszę przewinąć menu do dołu i tak za każdym razem i nie mogę pięknie klikać 10 razy w rekrutuj szpiega, bo muszę przewijać. A dlaczego? Bo taką grafikę macie, że szok i zajmuje bez sensu pół ekranu. Już o braku info budynków w szpiegostwie nie pisząc.

    Hmmm

    Powiem tak. Gra może nie być kompatybilna z bardzo starym sprzętem. Ja nie muszę nic przewijać, klikam plus i dodaje szpiega (nic nie skacze). Tak samo ikony z ilością szpiegów pojawiają się nad prowincjami, nie muszę ich szukać. W tym wypadku szukałbym problemu w twojej konfiguracji sprzętowej a nie w nowej wersji gry.

    Tak jak mówiła Karen, dużego skoku w poborze pamięci nie ma. Generalnie nawet przeglądanie internetu mając mniej niż 4 GB RAM potrafi być męczące (Chrome sam potrafi tyle zjeść).

    Quote

    Kolejne. Zaznaczając prowincję innego gracza w widoku prowincji nie ma opcji wyślij wiadomość. Taka podstawowa funkcja w starej wersji.

    Tak, ale możesz kliknąć w ikonkę "aktywny gracz" i tam przejść do dyplomacji. Wiem że jedno kliknięcie więcej może boleć, ale to też jest dość mały problem.


    Tak czy inaczej, zebrałem wasze problemy, duże i małe, właśnie powędrowały dalej do Bytro.

    Zobaczymy co przyniesie jutro ;)

  • Nie zgodzę się że gra działa na starszym sprzęcie w pracy mam kompa na xp 1 gb ramu , tam gra się nie ładuje niestety .

    Nowa grafika to tragedia , wiem że programiści włożyli w to sporo pracy ale... spoglądając na mapę nie widać gdzie . jakie i czyje wojska stacjonują , jest to nie do przyjęcia .

    Pytanie czemu tak zacielke bronicie nowej wersji ? :D

    Jest poprostu spaprana , czat też o tym mówił , nie wszyscy wyrazili swoje zdanie na forum .

    Jeżeli zostanie narzucona z przymusu nowa grafika , to niestety sporo graczy chyba odpadnie .

  • No przecież powiedziałem że może nie działać poprawnie na starym sprzęcie, w czym zawiera się to że może nie działać w ogóle.

    Wytykanie błędów których nie ma to tylko zbędny zbiorowy lincz nad nową wersją gry. Nie rozumiem dlaczego przyjęcie postawy innej niż absolutna nienawiść, zauważanie tego że może jednak nie wszystko jest tak złe jak się wydaje jest "zaciekłym bronieniem". Zważ na to że cały czas wprowadzane są poprawki, a nowa wersja staje się coraz bardziej grywalna.

    Proszę, czytaj następnym razem dokładnie to co piszemy i pamiętaj że ten wątek ma pomóc poprawić nową wersję gry.

  • Quote

    xp 1 gb ramu

    Nie wiem jak dziś można wymagać by, wszystkie gry chodziły na "starym sprzęcie". To tak jakby mieć pretensję, że nie można odpalić wiedźmina 3 na amidze. Zapewnę pojawią się i tacy graczy, którzy spróbują i się zawiodą, ale postęp robi swoje.

    b78//+

    Niech nienawidzą, byleby się bali

  • Tym niemniej trudno jest wymagać od pracodawców, żeby zainwestowali w nowy sprzęt dla swoich pracowników, bo im supra nie chodzi :S Sporo jest osób, które grają w pracy z niekoniecznie najnowszych komputerów. Jeśli zniknie stara wersja, to te osoby siłą rzeczy zrezygnują z gry. Powiecie, że można grać z telefonu... Niby można, ale póki co ja na swoim po włączeniu nowej wersji widzę wyłącznie jednolitą czerń, a gra starą wersją to mordęga.


    Po raz kolejny Bytro wypuściło na rynek całkowitego bubla, którym nie da się grać i stąd ten cały krzyk na czacie. Kiedy zniknęła Java, było dokładnie to samo, bo nowa wersja zawierała masę błędów. Zastanawia mnie, czy twórcy supry przed wprowadzeniem zmian przeprowadzają w ogóle jakiekolwiek testy na grywalność, bo z tego, co widzę, to prawdziwymi testerami są normalni gracze.


    PS. Panie Mortes - gdybyś wstawiał znaki interpunkcyjne we właściwych miejscach, byłbyś zapewne lepiej rozumiany przez adresatów twoich wypowiedzi ;)