Hile Yapan ve Küfür Edenleri Rapor Etmek

• Merhabalar. Oyunda çift hesap kullandığından emin olduğum ve kuşkulandığım kişileri ve aleni küfürlü mesaj atan, gazeteye şahsıma yönelik küfürlü yazılar yazan kişileri şikayet etmek/bildirmek//rapor etmek için ne yapmalıyım?

Oyundaki sohbet vs kısmında bundan bahsettiğimde desteğe yaz diyorlar. Destek, 3-4 gün sonra cevap veriyor ve bana bu davranışta bulunanlar için daha önce yaptığım şeyleri yapmamı öneriyor. Kısır döngü gibi. Sanki aslında bir şikayet mercii yok da bu şekilde gazımız alınıyor gibi. Ayrıca çift, üçlü, dörtlü hesap kullananların şikayet edilmesine gerek yok, sistemde görünebilmeli bu.

Şikayet için daha kolay bir platform kurulamaz mı? Yani oynadığım oyunun kodu ve ilgili kişilerin kullanıcı isimlerini vermem, onları incelenmesi için yeterli olmalı. İncelenir, bir sıkıntı varsa düzeltilir. Küfretmediyse ya da hile yapmıyorsa oyununa devam eder.

• Negдn

Approved the thread.
  • Merhabalar. Oyunda çift hesap kullandığından emin olduğum ve kuşkulandığım kişileri ve aleni küfürlü mesaj atan, gazeteye şahsıma yönelik küfürlü yazılar yazan kişileri şikayet etmek/bildirmek//rapor etmek için ne yapmalıyım?

Oyundaki sohbet vs kısmında bundan bahsettiğimde desteğe yaz diyorlar. Destek, 3-4 gün sonra cevap veriyor ve bana bu davranışta bulunanlar için daha önce yaptığım şeyleri yapmamı öneriyor. Kısır döngü gibi. Sanki aslında bir şikayet mercii yok da bu şekilde gazımız alınıyor gibi. Ayrıca çift, üçlü, dörtlü hesap kullananların şikayet edilmesine gerek yok, sistemde görünebilmeli bu.

Şikayet için daha kolay bir platform kurulamaz mı? Yani oynadığım oyunun kodu ve ilgili kişilerin kullanıcı isimlerini vermem, onları incelenmesi için yeterli olmalı. İncelenir, bir sıkıntı varsa düzeltilir. Küfretmediyse ya da hile yapmıyorsa oyununa devam eder.

PC oyuncusu iseniz ayarlar kısmına girerek "Destek" yazan yere tıklayarak , mobil oyuncusu iseniz daha fazla kısmına girerek "Destek" yazan yere tıklayarak rapor oluşturabilirsiniz.

Bunun dışında küfürler için discord üzerinden de şikayet oluşturabilirsiniz. Discord

Kendi deneyimlerimden bahsedecek olursam: hesap destekleme ya da multi hesap kullanımı yaptığından emin olduğum oyuncuları Türkçe olarak raporladığımda (mümkün olduğunca anlaşılır şekilde düzgün bir Türkçeyle yazdım) ortama olarak 7-8 günde geri dönüş almaktayım; bu oyucuları ingilizce olarak raporladığımda ise 3 gün içerisinde geri dönüş almaktayım.

Sonuca gelirsek, gizlilik politikası gereği bizlere bildirilmemektedir ancak raporladığım oyuncuların birden bire yzye düşmesinden onların haritadan atıldığını anlayabiliyorum.

Bu konunun dışında oyuna getirilmesini istediğiniz şeyleri eksik özellikler kısmında belirtebilirsiniz. Eksik özellikler