Q&A - Przyszłość supremacy

  • Witajcie!


    Na discordzie polskiej społeczności (https://discord.gg/DnsZYZJ) dnia 12.12.2018 odbyło się Q&A dotyczące przyszłości supremacy, udział w nim wziął nasz Community Manager Felix. Poniżej przedstawiam Wam pełną przetłumaczoną przez Razoraza na język Polski treść.


    Pozwoliłam sobie jedynie wprowadzić małe poprawki i pokolorować ładnie wypowiedzi :saint::evil:


    Na pomarańczowo zaznaczyłam odpowiedzi Felixa a na zielono zaznaczone są pytania naszej społeczności.


    Zapraszam do lektury, mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z wielu informacji tu zawartych.


    Na wstępie również chce zaznaczyć, że temat zostawiam otwarty do dyskusji:

    b78//+



    Cześć wszystkim, dzięki za zaproszenie! :)

    Przeproś, że odpowiem po angielsku. Mój polski jest naprawdę bardzo zły.

    (Przepraszam że odpowiadam po angielsku. Mój polski jest naprawdę bardzo słaby)


    Zwykle nie jesteśmy zbyt aktywni na Discordzie, jednak chciałem wykorzystać okazję aby złożyć polskiej społeczności specjalną wizytę.

    Powodem tym jest to, że wybraliśmy Polskę jako pierwszy rynek testowy dla naszej nadchodzącej aplikacji mobilnej S1914 która ukaże się… jutro!

    (W przypadku urządzeń z Androidem, IOS pojawi się na początku 2019 roku.)

    Dodatkowo WSZYSCY użytkownicy będą mieli możliwość grać w wersję mobilną poprzez PWA za pośrednictwem przeglądarki zarówno na systemach z IOS oraz Androidem od jutra

    Mam również nieco więcej nowości którymi mogę się wami podzielić podczas Q&A, jednak na razie będę cierpliwie czekać na wszelkie pytania jakie możecie mieć na temat nowego wyglądu gry, aplikacji mobilnej oraz naszych planów w przyszłości.



    Pytanie: Czy jest planowane dodanie nowych jednostek w przyszłości?

    Odpowiedź: Cóż, tak w istocie jest. Zgodnie z zapowiedzią, wprowadzimy do gry dużo nowej zawartości oraz aktualizacji w późniejszej części 2019 roku.



    Pytanie: Czy gra będzie miała w przyszłości edytor map?

    Odpowiedź: To jest naprawdę fajny pomysł! Jednakże S1914 nigdy nie będzie w pełni obsługiwał “modowania” jakie znacie z innych gier. Zwiększymy liczbę wydawanych map w przyszłości (np. dla czasowo limitowanych wydarzeń), ale wymagane narzędzia nie są dostępne open source na ten moment (lub nie są łatwe w użyciu)



    Pytanie: Czy pracujecie nad nowymi mapami?

    Odpowiedź: Cóż, tak, ciągle to robimy. Rozważaliśmy szalone pomysły, takie jak mapa dla 1000 graczy, a także bawiliśmy się nowymi modułami gier (takimi jak punkty kontroli, hotspoty surowców itp.) Nadchodząca mapa Stal & Lód będzie czymś w tym rodzaju, a kolejne eventowe mapy również nadejdą.



    Pytanie: Kiedy tryb zgodności zostanie wy usunięty? Czy planujecie to zrobić w ogóle?

    Odpowiedź: To bardzo dobre pytanie i istotne dla wielu graczy. Pierwotnie ogłosiliśmy coś w rodzaju “kilku miesięcy”. Jednakże dowiedzieliśmy się, że wielu graczy jest bardzo przywiązanych do starego trybu, dlatego też zmieniliśmy nasz plan do “zamkniemy go gdy nowy tryb będzie równie funkcjonalna co stara oraz akceptowana przez graczy”. Kiedy to nastąpi? Zobaczymy! (Jest również możliwe, że odłączymy stary tryb od kolejnych aktualizacji, aby wciąż go wspierać, ale nie pozwolić aby pociągnął na dno nową wersję)



    Pytanie: Czy powinniśmy więc nie tylko spodziewać się nowych jednostek, ale również zmian w tych starych?

    Odpowiedź: Jeśli dodane są nowe jednostki, stare mogą wymagać ponownego zbalansowania. Gdy przejrzymy takie rzeczy jak system walk, lub na przykład mechanikę walki powietrznej, będziemy musieli dotknąć również stare jednostki. Jednakże to naprawdę zależy od ogólnego kierunku funkcji i balansu w którym będzie podążać gra.



    Pytanie: W grze aktualnie jest kilka sztuczek, takich jak ucieczka artylerią po strzale, lub dzielenie jednostek przed nalotem bombowców, czy zostaną one usunięte? Są one traktowane jako używanie bugów, czy część gry?

    Odpowiedź: W tej chwili te strategie są częścią gry. Jednak w nowym wyglądzie mapy trudniej jest wykonać część bardziej skomplikowanych sztuczek. Oznacza to, że wielu nowych graczy nigdy ich nie pozna. Biorąc to pod uwagę, nie będziemy ich na razie dotykać Nawet jeśli zmienimy zachowanie jednostek, gracze znajdą nowe “kreatywne” drogi do maksymalizacji skuteczności walki. Do pewnego stopnia jest to oczekiwane.



    Pytanie: Jak będą wyglądały prace nad nową wersją S1914?

    Odpowiedź: Teraz coś dużego! Przede wszystkim będziemy kontynuować ulepszanie nowego wyglądu mapy i klienta mobilnego. Zajmie to co najmniej miesiąc lub więcej. Następnie opracujemy nową zawartość którą chcemy wam dać. Co to obejmuje?

    Po pierwsze, chcemy usprawnić początek gry. W tej chwili zasady (poziom technologii) i tym podobne, nie są wyjaśnione zbyt dobrze. Musicie więc czekać dłuuuuugo by być w stanie zrobić coś wartościowego na mapie (o ile nie jesteś zaawansowanym graczem który zaczyna szalone mikrozarządzanie w pierwszym dniu). Chcemy więc aby początkowa faza rozgrywki była bardziej przystępna i przyjemniejsza. Chcemy również przebudować balans sprawiając, że nieużywane jednostki staną się bardziej atrakcyjne oraz być może dodać nieco więcej złożoności do sposobu działania jednostek.

    W końcu chcemy dodać do gry nowe tryby gry i typy jednostek (nawet mechanikę gry) aby wzbogacić pierwszowojenne doznania.



    Pytanie: Czy w przyszłości będą jakieś oficjalne turnieje?

    Odpowiedź: Bardzo ostrożnie podchodzę do wszelkich obietnic dotyczących tego tematu (byłem CM wystarczająco długo by zachować ostrożność). Ale ostatnio miałem pewne zachęcające rozmowy z kierownictwem na ten temat. A ponieważ osobiście uważam, że definitywnie pomogłoby to odzyskać niektórych starych graczy którzy nie są zbyt zadowoleni ze zmian, zrobię wszystko co mogę aby takowy się odbył.



    Pytanie: Kiedy ukaże się aplikacja mobilna?

    Odpowiedź: Chciałbym poruszyć kilka spraw na ten temat:

    PIERWSZY ZWIASTUN

    YjPQw3KTWSIxnnQ1mwuL683co4jVyJzIkXgjDFL2sFOKUPUih57mx74w-AiX29SCwTni8vfIemgTX_5iV6LEINMW7Ha63qYAws8wWsa3FtFR4rHeLMU-yot_JWqBM4IdA5HjeX5b

    Tak więc, już jutro udostępnimy Aplikację na Androida do Sklepu Google Play. Aktualnie możecie już się zarejestrować tutaj: https://play.google.com/store/…?id=com.bytro.supremacy19

    Supremacy 1914 - The Great War Strategy Game - Aplikacje w Google Play



    Tak więc użytkownicy Androida w Polsce będą pobierać aplikację. Wszyscy pozostali użytkownicy będą mieli “tylko” możliwość grania w przeglądarce mobilnej. Wygląda to podobnie, lecz jest pozbawione niektórych funkcji wersji w aplikacji.



    Pytanie:Jak długo zajmie, zanim inne kraje również otrzymają aplikację?

    Odpowiedź: Będzie to w jakiś sposób zależało od sukcesu wstępnego testu w Polsce. Aczkolwiek planujemy wydanie go na całym świecie na początku 2019 roku (prawdopodobnie w styczniu).



    Pytanie: Czy możemy spodziewać się jakichkolwiek zmian w mechanice samolotów, bądź jakichś innych sposobów obrony przed nimi?

    Odpowiedź: Nie ma jeszcze konkretnych planów. Ale szczerze mówiąc, myślę że mechanika samolotów i ich zbalansowanie na pewno zostaną wzięte pod uwagę gdy przyjrzymy stan balansu w grze. Gdy to się zacznie, zaangażujemy was w proces projektowania gry.



    Oh, Jedna uwaga na temat nowego wyglądu mapy: Zdajemy sobie sprawę że wielu graczy ma problem z “odczytywaniem” i korzystaniem z mapy. Dlatego też jutrzejsza aktualizacja będzie zawierała wiele ulepszeń tych elementów (Jesteście pierwszymi osobami, które się o nich dowiedzą):



    - Poprawiona wydajność renderowania nowej mapy poprzez radykalne zmniejszenie zużycia pamięci.

    - Zwiększona widoczność punktów morskich.

    - Poprawiona widoczność i pozycjonowanie ikon zasobów na różnych poziomach powiększenia.

    - Dostosowano rozmiar panelu miasta.

    - Zwiększono rozmiar flag stolic.

    - Zmniejszono rozmiar flag i klas jednostek.

    - Zwiększenie nasycenia kolorów państw

    - Usunięto animację fal brzegowych dla dlepszej widoczności

    - Ikona czasu ataku jest teraz wyświetlana dla jednostek dystansowych dla lepszego przeglądu walki

    - Usunięto uszkodzone widmo strzałki ataku dystansowego, które czasem pozostawało gdy walka była już zakończona.

    - Dodano ikonę zegara ataku również dla jednostek dystanosowych

    - Usunięto dużą ikonę wskaźnika kierunku (podczas wydawania rozkazów jednostkom)



    Pytanie: Jakie są plany wobec sojuszy?

    Odpowiedź: Wiemy, że gra w społecznościach jest kluczem do sukcesu w naszych grach. Tak więc jestem przekonany, że kiedy zmiany w grze okażą się udane, zarząd zda sobie sprawę, że sojusze są nieodłącznym elementem sukcesu całej gry. W związku z tym mam NADZIEJĘ, że wprowadzimy kilka ciekawych funkcji dla was w głównej aktualizacji zawartości i funkcji w połowie 2019 roku. Jednak teraz nie mam jeszcze nic konkretnego do przekazania.



    Okej, pozwólcie mi teraz dołączyć kilka ostatnich słów na temat aplikacji oraz bardzo ważne wezwanie do działania

    ========== WEZWANIE DO DZIAŁANIA ==========

    Więc, jak już pewnie wiecie, aplikacja mobilna S1914 została ogłoszona jakiś czas temu, a my mamy już ponad 200000 rejestracji wstępych w Sklepie Google Play!

    Kiedy wydamy ją jutro, tysiące nowych graczy zaleje dwie rzeczy. Mam dwie rzeczy o które chciałbym was poprosić:

    1. Proszę bądźcie mili i witajcie ich. Jeśli piszą na czacie Pomocy, postarajcie się odpowiedzieć na ich pytania i zachęcić do pozostania. Są oni waszymi potencjalnymi przyszłymi kolegami z sojuszu (lub najgorszymi wrogami, haha) i potrzebujemy waszej pomocy aby jak najlepiej wykorzystać wydanie wersji mobilnej.
    2. 2) Jeśli masz telefon z systemem Android i wypróbowałeś aplikację, proszę rozważ zostawienie pozytywnej recenzji w sklepie z aplikacjami. Jak zapewne wiesz, rynek aplikacji mobilnych jest NAPRAWDĘ konkurencyjny, a aplikacje kończą się niepowodzeniem lub odnoszą sukcesy na podstawie recenzji. Jeśli więc chcesz nas wesprzeć i zwiększyć zmienę S1914 prowadzącą do dalszej chwały, proszę rozważ zostawienie miłej recenzji w postaci gwiezdek, oraz być może krótkiego tekstu wyjaśniającego, dlaczego lubisz grę. To również bardzo by nam pomogło.

    ========== KONIEC WEZWANIA DO DZIAŁANIA ==========



    Pytanie: Czy mógłbyś nam powiedzieć jakich jednostek możemy się spodziewać?

    Odpowiedź: Niiiiie, przepraszam, rozważamy wiele różnych opcji - ale to naprawdę nic, co zostałoby jeszcze postanowione. jakie jednostki chcielibyście zobaczyć?

    P: Może gaz bojowy?

    O: Cóż, muszę przyznać że my również rozważaliśmy tę opcję

    P: Spadochroniarze ?

    O: To już klasyk. Nie ma imprezy XMAS bez jednego z twórców gry wymyślającego to po kilku piwach.

    P: W takim razie może lotniskowce

    O: Powiem tak: lotniskowce są znacznie bardziej prawdopodobne niż spadochroniarze

    P: Lotniskowców potrzebujemy szczególnie, ponieważ niektóre wyspy są zbyt daleko od siebie i samoloty nie mogą do nich dolecieć. Jest to bardzo irytujące w transporcie samolotów gdzie trzeba je załadowywać i rozładowywać, a także są łatwo podatne na uszkodzenia podczas transportu.

    O: I to jest bardzo ważny argument na korzyść lotniskowców

    P: Obrona przeciwlotnicza?

    O: Ponieważ pytania z samolotami pojawiają się po raz kolejny: gdy dodamy nowe jednostki, lub też ich balansowania, jestem pewien że dotkną one również samolotów. Jeśli tak, będą musiały zostać poddane nerfom lub też będziemy musieli dodać dodatkowe jednostki, aby utrzymać równowagę (tj.przeciwlotnicze). Puki co jednak nie jest to coś nad czym pracowaliśmy. Jest to tylko logiczna konsekwencja przeglądania stanu zbalansowania.



    Pytanie: Czy są jakieś plany dotyczące różnych typów terenowych, takich jak rzeki lub góry?

    Odpowiedź: Jest to dość prawdopodobne, że zostanie to dodane w przyszłości. Może to jednak wymagać przerobienia wielu (wszystkich) map - możliwe więc że dodamy nowe mapy z tą funkcją i zachowamy stare bez.



    Pytanie: Czy przycisk “wiadomość do wszystkich członków” dla członków sojuszu zostanie ponownie wprowadzony.

    Odpowiedź: Niestety nie wiem, ale obiecuję przypominać deweloperom o tej konkretnej funkcji, dopóki nie zostanie ona zaimplementowana.



    Pytanie: Czy deweloperzy są zadowoleni przyjęciem nowego wyglądu gry przez graczy supremacy. I czy spodziewali się odpowiedzi jaką otrzymali?

    Odpowiedź: To bardzo dobre pytanie na zakończenie tego Q&A. Czy jesteśmy zadowoleni? Nie. Spodziewaliśmy się pewnego wahania, aby przyzwyczaić się do nowego wyglądu, ale nie spodziewaliśmy się, że gracze będą od razu szukać przycisku uruchamiającego stary wygląd. Mimo to uważnie monitorujemy wykorzystywanie nowego i starego wyglądu mapy i będziemy ciężko pracować, aby nowy był tak samo atrakcyjny i nadający się do użytku jak stary.

    Niech nienawidzą, byleby się bali

  • P: Obrona przeciwlotnicza?

    O: Ponieważ pytania z samolotami pojawiają się po raz kolejny: gdy dodamy nowe jednostki, lub też ich balansowania, jestem pewien że dotkną one również samolotów. Jeśli tak, będą musiały zostać poddane nerfom lub też będziemy musieli dodać dodatkowe jednostki, aby utrzymać równowagę (tj.przeciwlotnicze). POki co jednak nie jest to coś nad czym pracowaliśmy. Jest to tylko logiczna konsekwencja przeglądania stanu zbalansowania.



    Wydawalo mi sie ze znaojomosc jezyka polskiego jest wymagana na funckji moderacyjnej :D





    zamiast dawac lotniskowce to mogli umeiscic po 1 mysliwcu na LC, lub 2mysliwce na BS ja kto bylo ze samolotami zwiadowczymi

    bombery bda sobie musialy poradzic inaczej

  • Quote

    Poniżej przedstawiam Wam pełną przetłumaczoną przez Razoraza na język Polski treść.

    Pretensje do razoraza.

    PS: Jeśli czegoś wymagasz, dawaj coś od siebie.

    Niech nienawidzą, byleby się bali

  • wiesz ze trolujesz bez logiki, podczas gdy edytujac razoraza wzielas na siebie pewna odpowiedzialnosc

    prawde mowiac kazdy kto kupowal GMY i HQ placil za twoje service w teamie

    wiec nie rozumiem czemu zamiast przyznac sie ze robisz ortografy bo nie znalas zapisu tego slowa poprawnie dalej zrzucasz wine na rozoraza i jednoczesnie probujesz zmienic temat

    jeszcze wymagasz zebym ja, pisal ortograficznie - co tez robie.


    to ze nie uzywam polskich znakow wynika z tego ze nie bede przelaczal klawiatury tylko dlatego ze zagladam na rozne zagraniczne ( nie angielskie) serwery i tam pisze



  • Dokładnie robię ortografy, mimo że nie ja to pisałam.(milion IQ) Matko jedyna, Druzus czepiający się poprawnej ortografii, tego nie było. Śmierdzi hipokryzją.

    To mówisz, że kropek i przecinków za granicą nie stawiają? Czy tam też klawiaturę trzeba przestawić z trybu dysmyślenia? :>

    Nie piszesz ortograficznie, nawet nie potrafisz poprawnie nicku napisać czyjegoś, co już podchodzi pod jawne prowokacje.


    Strasznie podoba mi się Twoja zabawa w despotę, szkoda, że umarłeś wieki temu w głowach graczy razem z tą grą. Pozdrawiam i nawet nie chce mi się dalej odpisywać, więc pij sobie do lustra.

    b78//+

    Niech nienawidzą, byleby się bali

  • Pozwoliłam sobie jedynie wprowadzić małe poprawki i pokolorować ładnie wypowiedzi :saint::evil:

    ......

    Na wstępie również chce zaznaczyć, że temat zostawiam otwarty do dyskusji:

    rownie dobrze moglo byc tak ze razo napisal dobrze z Ty przekrecilas w ortografa ,ale kto tam bedzie wiedzial teraz

    fakt jest faktem ze jak cos edytujesz i wydajesz to bierzesz za to odpowiedzialnosc gdyz Twoj podpis tam figuruje


    nie ma chyba dalej sensu tego kontynuowac gdyz zero wpisow od ponad roku na tematy zawarte w dyskusji

    dzieki razo i karen za tlumaczenie


    wzieli pod uwage wszystie sugetie spolecznosci i stworzyli nowa supremacy, mniej podatna na exploity: supremacy1