Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 47
    Ale czy my używamy bugów na rodzimych scenariuszach? Poza takimi błędami (bądź nie) w grze, jak dzielenie wojsk pod ostrzałem artylerii, które stały się już częścią gry i umiejętności graczy, to nie używamy błędów. Wszelkie bugi, jakie występują, to takie, nad którymi nie mamy kontroli; przykładowo słynna bitwa w Grecji, gdzie jeden batalion bronił się przez kilka godzin przed 6 batalionami piechoty i ciężkim czołgiem. Są oczywiście takie sprawy, jak losowość w grze, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że to raczej był błąd. No i jak mieliśmy na niego wpłynąć? Nijak. Ja tylko takie błędy zauważałem, a jeżeli u ciebie na scenariuszach używano bugów, to współczuje przeszłości.

Co do zabezpieczeń na tej angielskiej mapie, to do jednej rzeczy się zgodzę, do drugiej nie. To ładowanie piechoty na statki, to może rzeczywiście trochę nierealistyczne, ale ja się nie spotkałem z sytuacją, żeby ktoś tak robił. Co do drugiego zakazu, to jest to dla mnie zwyczajną głupotą. Ten "bug" z dzieleniem oddziałów to stała część gry i zmusza gracza do aktywniejszego udziału w grze, a nie wysyłania batalionów na pałę, przez pół świata i pójścia sobie spać. Poza tym, w jaki sposób mieliby się mniejsi gracze bronić na tej mapie? Jeżeli ktoś ma 2 razy więcej artylerii od nas, to nie mamy szans na wygraną, bo nie jesteśmy w stanie zmylić ostrzału i zwyciężyć tym samym wroga. Usunięcie tej opcji to lekkie wypaczenie gry, gdyż jednostki będą się tępo naparzać, bez widocznego manewrowania nimi.

Co do stwierdzenia, że angielskie scenariusze są o wiele lepsze i chętni do gry mają tam szukać rozrywki, to błędne stwierdzenie. Polskie scenariusze mają dość długą historie, w której to powstawały różne mechaniki, zasady i pomysły na tematykę. Graczom po prostu już się znudziły w kółko mapy o 2 wojnie światowej, czy inne sztampowe tematy i w ogóle Supra im się wypaliła w serduszku. Minęło trochę czasu od zakończenia zimnej wojny, więc pewnie chęci trochę odrosły i gracze zapewne niedługo zorganizują sobie jakiś scenariusz. Wśród tej grupki, która gra te scenariusze na okrągło, ciągle jest kontakt i w każdej chwili można do takich osób napisać, że jest nowa mapa. Poza tym, jeżeli gracze z Polski chcieliby zagrać scenariusze, to proszę nie odsyłać ich na angielskie, gdzie nie każdy umie ten jeżyk do perfekcji, co jest wymagane do pisania artykułów. Mamy własną społeczność i własne osobistości, które organizowały już scenariusze. Są sprawdzone rozwiązania i wiele pomysłów, więc zamiast uciekać na zagraniczne serwery, to można samemu coś zorganizować tutaj, gracze z pewnością będą, jeżeli scenariusz okaże się ciekawy.

Podsumowując, Druzus chyba wychodzi z założenia, że im więcej mechanik, tym lepiej. To nie jest tak, że Polska nie potrafi takiego scenariusza zrobić, bo jesteśmy zacofanymi jaskiniowcami, tylko nie chcę ludziom się na takich mapach grać. Możemy w każdej chwili sobie coś takiego zorganizować, ale przynajmniej moim zdaniem, takie mapki są gorsze, od tych prostszych, ale lepiej zrobionych.

Jeżeli zagrasz sobie na tej mapce, którą podałeś w linku, to wtedy podziel się opiniami i spostrzeżeniami, ale jeżeli jeszcze tam nie wszedłeś, to proszę cię, żebyś nie wywyższał tej mapy nad naszymi. Jak to mawiają, nie chwal dnia przed zachodem słońca.
    Last edited by MichalrulPL; 03-12-2018 at 09:49 PM.

Quote Originally Posted by Lord Druzus View Post
    tak

dbaja o to zeby nei uzywac exploitow i bugow
    dbaja tez o to zeby gracze w miare rozsadnie sie grupowali w sojusze na zdrowyc hzasadach a nie po znajomosci/ czy na zasadzie kupa mosci panowie

ograniczja tez liczbe wojen zajmowanych prowek itp i maja bezposredni wplyw na przestrzeganie gdyz organizatorzy sa GO i SGO

Czy mógłbyś dać link do mapy na której grałeś u naszych zagranicznych przyjaciół?

Lord Druzus is offline
    no wlasnie daltego zapraszam na zachod bo tam gra wiecej osob z zacieciem, wiecej tez osob jest zaangazowanych w poprawne prowadzenie scenariusza , a unas wszyscy wypalenie, zawsze te same geby i zawsze te same zale

o szkoleniu jezyka nie mowie bo takie darmowe lekcje nie kazdy dostaje

reszta - zobaczymy jak wyjdzie w praniu ale jzu mnei organizator prowadzil za raczke potych skomplikowanych mechanikach i to on sam prosil o kontakt. jako gracz szukajacy rozrywki czuje sie duzo lepiej traktowany i obdarowany an zachodzie

eng ogolnie ma duza lepsza tradycje tradycje organizaoania roznych lig, pucharow, scenariuszy wiec czemu z tego ne ikorzystac jak maja juz sprawdzone i ulepszone rozwiazania
    to tak jakbysmy mieli rydwany, widzieli kawalerie u sasiada za plotem i upierali sie ze nasze rydwany sa lepsze bo wiemy jak nimi jezdzic, a na koniu siedziec nie umiemy

wybor nalezy do kazdego i nikogo nie zmuszam- ale zachecam do sprobowania czegos lepszego bo sam juz nei moge sluchac ciagle tyc hsamyc htluamczen- ze ludzie zmeczeni, znudzenie, odchodza, ze nikt nei poamaga, ze nie ma czasu, ze musi byc proste zeby ludzei rozumieli itp itd.
    jesli polacy sa w czyms dobrzy t ow wymowkach czemu moglo byc tak, a jest inaczej

zrobcei te swoej scenariusze i psotarajcie sie zeby akzdy sie tam dorbze bawil a nei tylko wybrana grupa

sry za literowy ale juz spie i jeszce 3 palce zostaly na klawiaturze

Quote Originally Posted by JAAPZ View Post
    ... ...

Państwa dobierane są w pary jako wrogowie. Koordynator jest wyłączony z gry i musi to być osoba ciesząca się wielkim zaufaniem grających.

... ...
    Kwestia koordynatora:
    Nie bierze udziału w walkach, ma wymianę map ze wszystkimi graczami i spina wszystko organizacyjnie. Najlepiej żeby był na jakiejś wyspie, albo gdzieś w rogu mapy i miał tylko trzy niezbędne do przeżycia prowincje.

... ...
    Szanowny kolego.
    Takie pomysły juz bywały ( lub bardzo podobne ) niemniej jednak, chciałbym Cie tylko poinformować, że:
    - na pierwszej tego typu mapie na Supremacy1914, funkcja Koordynatora (Obserwator ) została własnie mi zaproponowana przez Organizatora mapki: Moderator Team PL - "Klausberg" przy zgodzie i aprobacie wszystkich graczy z tej pierwszej mapki

Nie pamietam dokładnie, ale jego propozycja brzmiała mniej wiecej tak:
    "Dark, jestes jedynym uczciwym i obiektywnym graczem supry jakiego znam ... "

A Ty znasz takiego gracza ?
    Last edited by 1Darkangel; 03-13-2018 at 02:17 AM.
    [url=http://www.supremacy1914.pl/]

Lord Druzus is offline
    ja nikogo nie lubie wiec jestem obiektywny
    dodatkowo nikt mnie nie lubi- wiec to tylko potwierdza powyzsze

nie mam zadnego powodu zeby komukolwiek na mapce pomagac lub przeszkadzac, natomiast lubie kiedy regulamin jest sensowny i jest przestrzegany przez kazdego gracza

dlatego jesli zobacze regulamin i sie z nim zgodze, to chetnie zglosze sie na pozycje koordynatora
    umiem tez troszke grac w ta gre weic nei bede mial najmniejszych problemow z kasowaniem lamiacych regulamin

Dark Przyjacielu, być może byłbyś idealnym koordynatorem, tego nie wiem, ale skoro tak piszesz to pewnie tak jest. Wiedzą to ludzie, którzy lepiej Cię znają.

Druzu Przyjacielu, sam nie dam rady stworzyć takiego regulaminu, nie jestem aż taki zaawansowany. Podałem tylko pomysł.

W pierwszym poście pisałem, że brak mi wiedzy aby cały pomysł dopiąć w szczegóły i dlatego podaję sam zarys. Jeśli pomysł się spodoba, to żeby go dopracować i wdrożyć w życie, muszą się nim zająć mądrzejsi ode mnie. Moja rola w tym miejscu się kończy. Jeśli pomysł się nie spodoba to... trudno.
    Chciałem podrzucić coś co w zamyśle miało rozruszać Suprę, chociaż minimalnie. Staram się być pozytywną postacią w tym "świecie" i dzielę się pomysłami w dobrzej wierze. Może jak będę miał więcej czasu to otworzę taką mapkę "beta" w celu przetestowania jak by to wyszło. Pewnie wyjdzie niezły burdel jak to zawsze za pierwszym razem bywa . Teraz jednak nie dysponuję czasem wolnym w takiej mierze.
    Last edited by JAAPZ; 03-13-2018 at 12:29 PM.

Lord Druzus is offline
    bez testow nie da rady
    zajrzyj na angielskie forum- oni mieli tak lige gracze Players League
    a teraz maja gry Enseco

poczytaj, analizuj, wyciag wnioski
    mnie np wkurzaja slabiaki co nic nei umieja poza siedzeniem dluzej wiec chetnie bym zagral mapke gdzie nie liczyc sie aktywnosc tylko planowanie

sry za literowy ale juz spie i jeszce 3 palce zostaly na klawiaturze
    Ja czasem siedzę do 3 w nocy i nie mam problemów z pisaniem.

eng ogolnie ma duza lepsza tradycje tradycje organizaoania roznych lig, pucharow, scenariuszy wiec czemu z tego ne ikorzystac jak maja juz sprawdzone i ulepszone rozwiazania
    to tak jakbysmy mieli rydwany, widzieli kawalerie u sasiada za plotem i upierali sie ze nasze rydwany sa lepsze bo wiemy jak nimi jezdzic, a na koniu siedziec nie umiemy
    A po co nam kawaleria, skoro na rydwanach nam dobrze? Jeżeli gracze będą chcieli scenariusz oraz jakieś porąbane mechaniki do niego, to sobie taki zrobią. My nie jesteśmy ułomni, czy nie mamy środków, żeby sobie takie coś zorganizować. Nam się po prostu gra dobrze tak tutaj i są nieprzyjemne doświadczenia z zaawansowanymi regulaminami. Jak ci nie pasują te scenariusze, które są tutaj organizowane, to zrób własny, gdzie sobie będziesz mógł takie rzeczy wkładać.

Druz nie odpowiedziałeś razorazowi na jakich scenariuszach za granicą grałeś

Lord Druzus is offline
    i nie odpowiem

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks