Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Χαρτης Μεσοποταμιας

Μηπως θα επρεπε να αναθεωρηθει η προστασια που εχει ο παικτης στο αρχικο κομματι γης του, απο τη στιγμη που ξεκιναει να βγαινει απο αυτο και αρχιζει να επεκτεινεται...?
    Εχω εδω και μια βδομαδα εναν γειτονα, ο οποιος ειχε κατακτησει καμια δεκαρια επαρχιες εκτος της αρχικης εκτασης του. Καποια στιγμη αποφασισε να χτυπησει κι εμενα.
    Αντεπιτεθηκα, του κατεκτησα ολες τις επαρχιες που ειχε κατακτησει και νομιζα οτι το παιχνιδι τελειωσε για αυτον...
    Αντι αυτου ομως, καθε 2-3 μερες μαζευει οτι καταφερει να φτιαξει και βγαινει απο τα εδαφη του και ερχεται και με χτυπα, ουσιαστικα μη μπορωντας να μου κανει καμια ζημια αλλα με εμποδιζει απο το να επεκταθω, απο τη στιγμη που αναγκαζομαι να κραταω στρατευματα δεσμευμενα για χαρη ενος...
    Αλλες φορες, βγαινει απο τα αρχικα εδαφη του και μολις δει οτι στελνω κι εγω στρατευματα ξανατρεχει με την ουρα στασκελια μεσα στα αρχικα του εδαφη, οπου εγω δεν μπορω να επιτεθω.
    Αν αλλαζε αυτο το χαρακτηριστικο, θα τον ειχα σβησει απο τον χαρτη και δεν θα σας ζαλιζα τωρα
    Last edited by Faithgr; 11-01-2018 at 07:17 AM.

Κι εδω μπαινει και το "ηθικο" κομματι της παραπανω ιστοριας
    Μπορει ο διανοητικα που επιμενει να μου κραταει αποσχολημενα καμια 20ρια κανονια και 150 μοναδες να μην ειναι διπλος λογαριασμος καποιου αλλου παικτη (που κανει ετσι περιπατο στον χαρτη) αλλα μπορει να παιζει το ρολο του "χρησιμου ηλιθιου",..
    Πολυ απλα δηλαδη, ο αντιπαλος μου στον χαρτη (ο αλλος παικτης ο οποιος παει για τη νικη) να του τσονταρει καθε τοσο υλικα ωστε να μπορει να παραγει κανονια κτλ για να με κραταει πισω...
    Οι διαχειριστες δεν εχουν αντιμετωπισει ποτε παρομοια περιπτωση (πριν γινουν διαχειριστες εννοειται)?
    Σκεφτειτε λιγακι τι θα κανατε αν πεφτατε καποτε κι εσεις σε καποιον τετοιο γειτονα και πειτε μου πως θα μπορουσε να αντιμετωπιστει μια τετοια περιπτωση αν οχι με την αρση του αβατου της αρχικης περιοχης...
    Last edited by Faithgr; 11-01-2018 at 07:17 AM.

Καλημερα αδερφε,

Αρχικα να σε ενημερωσω οτι αντιμετωπιζουμε τετοια φαινομενα συνεχως στο παιχνιδι, ειμαστε παικτες εντατικοι πανω απολα και η διαχειριση ειναι το χομπι μας, πολυ καλα εκανες και εθεσες την απορια σου, θα ηθελα να σου πω ομως πως αν ενας παικτης μεινει διχως επαρχιες η με λιγες και εσυ τον κρατησεις εξω με καποιο οχυρο και λιγο στρατο σε ενα σταθερο οχυρο σου με την πορεια θα του τελειωσουν οι υλες, θα ψηθει απο το ηθικο και απλα θα εγκαταλειψει το χαρτη η θα ειναι εντελως αδυναμος, αυτο υπαρχει γιατι μπορει να δωθει μια ευκαιρια σε καποιον ενεργο παικτη αν ο αντιπαλος εχει κανει "ζαβολια" και εχει αποκλειστει απο το χαρτη η αν απλα βγει ανενεργος και κ.α, δεν θα επρεπε να σε απασχολουν καν αυτα, χτισε οχυρα και αφησε λιγες μοναδες πισω, δεν θα τα βλεπεις και καθε μερα αυτα τα φαινομενα φυσικα.. τυχαινουν.
    Επισης να σε ενημερωσω οτι εσβησα τις βρισιες που εγραψες, καλο θα ηταν να μην βριζεις.
    Last edited by Faithgr; 11-01-2018 at 07:22 AM.

Δεν ξερω αν σαν διαχειριστης μπορεις να παρακολοθησεις εναν χαρτη στον οποιο δεν συμμετεχεις αλλα αν εχεις αυτη τη δυνατοτητα θα ειχε αρκετο ενδιαφερον να μπεις στον χαρτη 2,459,430 και να παρακολουθησεις τι γινεται αυτη τη στιγμη. Οχυρο μου (επιπεδου 5) επεσε μετα απο δυο μολις επιθεσεις απο τον συγκεκριμενο παικτη. Το πιο παραξενο δεν ειναι ομως αυτο, το πιο παραξενο ειναι οτι επεσε σε 7 λεπτα, ΧΩΡΙΣ να εχει δεχτει ουτε μια κανονια και μαλιστα ενω η κοντινοτερη μοναδα του ειχε σχεδον τρεις ωρες δρομο ακομα μεχρι να φτασει στην πολη μου!
    Σε παρακαλψ να μπεις κ να το δεις αν μπορεις!! Εχει παραγινει το κακο, σκεφτομαι μαλιστα να σταματησω το supremacy λογω ξενερωματος και λογω του οτι θεωρω μεγαλη να πεταω λεφτα για να αγοραζω χρυσο σ'ενα παιχνιδι οπου καποιοι παιζουν με ή πατωντας πανω σε χαζα κενα του παιχνιδιου.
    Η αλλη λυση ειναι να φτιαξω 5-6 ακομα λογαριασμους κ να αρχισω να παιζω κι εγω
    Αυτα
    Last edited by Faithgr; 11-04-2018 at 11:46 AM.

Θα ηθελα επισης να μου εξηγησει καποιος πώς ενας παικτης που "με τον καιρο θα μεινει χωρις υλες κ θα καει απο ηθικο" καταφερνει μεσα σε μια βδομαδα να φτιαξει καμια κατοσταρια μοναδες, 20 κανονια και 5 βαρια τεθωρακισμενα..... Με μολις 8 επαρχιες ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟΥ 3, αν κρινω απο τον καπνο των καμιναδων του...
    Last edited by anilias; 11-04-2018 at 02:39 AM.

Καλησπερα και παλι, καταλαβαινω οτι εισαι ξενερωμενος αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να βριζεις, μην ξαναβρισεις, ο παικτης που προσπαθεις να καταλαβεις τι κανει απλουστατα κανει χρηση χρυσου, ετσι κανεις τα παντα, οπως βαζεις και εσυχρυσο βαζει και αυτος, μπορεις να ριξεις επισης οχυρο με χρυσο, φυσικα μπορω να δω μονο χαρτες που δεν παιζω, στην αρχικη σελιδα τερμα κατω αριστερα στην υποστηριξη μπορεις να κανεις οποιαδηποτε στιγμη αναφορα και οχι να παρατας ενα παιχνιδι τοσο απλα, ειμαστε ενεργη διαχειριση και θα σε βοηθησουμε αμεσα εσενα και τον καθενα, θα ξανα μιλησουμε αναμενω αναφορα σου.

Εγω κανω χρηση χρυσου, αυτος οχι...
    Με τον χρυσο κανεις πολλα πραγματα, οχι ομως τα παντα οπως ειπες Faith.
    Για παραδειγμα δεν μπορεις χωρις να εχεις εργοστασιο τουλαχιστον επιπεδου 3 να παραξεις βαρυ τεθωρακισμενο, οσο χρυσο και να ριξεις. Προφανεστατα λοιπον ό τυπος ή ειναι διπλος λογαριασμος του πρωτοπορου του χαρτη (το οποιο βεβαια δεν μπορω να το αποδειξω και μαλλον ουτε η διαχειρηση θα μπορεσει, αφου την ξερει σιγουρα καλα τη δουλεια, στραταρχης ειναι αλλωστε και μαλιστα σε μεγαλη συμμαχια...) ή ταϊζεται απο τον πρωτοπορο με υλικα, χρηματα (και στρατευματα απ΄οτι φαινεται, αλλιως πως βρεθηκε να εχει βαρια τεθωρακισμενα???) για να με κραταει καθηλωμενο.
    Κανει δηλαδη τη Φιλιππινεζα του ιδρυτη του χαρτη, πραγμα το οποιο βεβαια δεν ειναι παρανομο θα πει καποιος, αλλα ειναι σιγουρα ξεφτιλα, ειδικα τη στιγμη που εχω στειλει και προσωπικο μηνυμα στον στραταρχη (που λεει ο λογος...) και με την απαντηση του αφηνει να εννοειθει σαφως οτι ουδεμια σχεση εχει με τη φιλιππινεζα του...
    Εν παση περιπτωση, μιας κ εχω ξενερωσει κανονικα εξάιτιας κατι τετοιων τυπων που ακολοθουν τετοιες μεθοδους, το κλεινω εδω το θεμα και εγκαταλειπω τον συγκεκριμενο χαρτη, αν οχι και ολοκληρο το παιχνιδι.
    Το μονο που λυπαμαι ειναι για τα λεφτα που εχω δωσει για χρυσο και για τον χρονο που εχω χασει απο τη ζωη μου, προσπαθωντας να παιξω στα ισα με ανθρωπους που εχουν μαθει να λειτουργουν πουστικα.
    Ωπ, ξαναβρισα...

Με τιμη κ αξιοπρεπεια (αφου σε αντιθεση με καποιους αλλους, εγω τα διαθετω)
    ANILIAS
    Αυτα και καλη συνεχεια
    Last edited by anilias; 11-04-2018 at 03:04 PM.

Καλησπέρα και πάλι, έμαθες να μιλάς αλλά όχι να ακούς, δεν υπάρχει πολλαπλός λογαριασμός και αν δεν μας εμπιστεύεσαι στέλνεις μήνυμα Στα κεντρικά της Γερμανίας, στην εταιρία μας Bytro Labs και το βλέπουν και αυτοί, εξήγησε τους ότι μας λές εδώ, κανένα πρόβλημα όλα λειτουργούν με ένα σύστημα, ότι πρόβλημα έχεις μπορεί να λυθεί αν υπάρχει προβλημα, προφανώς δεν υπάρχει, καλή συνέχεια.

Εχω μαθει να μιλαω κ να εισαι σιγουρος οτι εχω μαθει κ να ακουω, ειμαι 43 χρονων κ δεν περιμενω απο 20 χρονων πιτσιρικια να με μαθουν...
    Στα του παιχνιδιου τωρα.
    Επειδη εκτος απο το να ακουω, να μιλαω κ να απανταω, εχω μαθει και να διαβαζω, στο φορουμ ο Πλαστηρας γραφει τα παρακατω

"Όλα τα θέματα περί Wolfpacking θα εξετάζονται από τους SGOs, οποιοσδήποτε παίκτης βρεθεί να παραβιάζει τους κανόνες του Wolfpacking θα απομακρύνεται από τον συγκεκριμένο χάρτη άμεσα.
    Οποιοδήποτε παιχνίδι μπορεί να δημιουργηθεί με όσους φίλους/μέλη της συμμαχίας μπορεί να φιλοξενήσει ο εν λόγω χάρτης.
    Το Wolfpacking μπορεί να ερμηνευθεί από τα παρακάτω γεγονότα:

1. Αν ο παίκτης Χ καλέσει άλλους παίκτες στον χάρτη με μόνο σκοπό να τον βοηθήσουν να νικήσει τον παίκτη Υ κάνοντας ανορθόδοξο πόλεμο π.χ. ρίχνοντας όλα τα στρατεύματα πάνω στον Υ, θεωρείται παράβαση του κανόνα περί Wolfpacking.
    2. Αν ο παίκτης Χ καλέσει άλλους παίκτες στον χάρτη με μόνο σκοπό να του δώσουν μέσω των συναλλαγών Επαρχίες/Αγαθά/Στρατεύματα στον παίκτη Χ, θεωρείται παράβαση του κανόνα περί Wolfpacking.
    3. Παίκτες που συμμετέχουν σε χάρτες με μόνο σκοπό να αλλάξουν το αποτέλεσμα του χάρτη βοηθώντας έναν παίκτη Χ αποκλειστικά, θεωρείται παράβαση του κανόνα περί Wolfpacking.

Πεδιο δοξης λαμπρο λοιπον για οποιον διαχειριστη ενδιαφερεται να το ψαξει, αφου αυτο εννοουσα οταν ελεγα χθες οτι παικτης με επιπεδο εργοστασιων 2 βρεθηκε με βαρια τεθωρακισμενα
      Και μην ξεχναμε οτι οταν καποιος ειναι διαχειριστης και μελος καποιας συμμαχιας, εννοειται οτι ο ρολος του διαχειριστη εχει προτεραιοτητα εναντι αυτου του μελους της συμμαχιας

Αν δεν γινεται, πειτε το μου να απευθυνθω στα κεντρικα της Γερμανιας οπως με προτρεψατε χθες
    Last edited by anilias; 11-06-2018 at 04:51 PM.

Καλησπερα,

Φυσικα ισχυουν ολοι οι κανονισμοι που αναγραφονται εδω στο φορουμ, δεν βρεθηκε καποιο παραπτωμα, θα κανεις μια αναφορα και θα ζητησεις εκει οτι ακριβως θελεις, ακομη και να σε παραπεμψουμε καπου, θα περιμενουμε την αναφορα σου, εδω ειναι το φορουμ των προτεινομενων χαρακτηριστικων, ηδη πατας εναν κανονα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks