Nowa S1914 i jak uczynić ją jeszcze lepszą ;)

  • Ogólnie już wszystko wiecie :


    - Mapa ma zbyt wyszarzone kolory. Tak swoją drogą html (stara) nie lepsza → niby to kolorowe, a jednak kolory się powtarzają. Znamy ponad tysiąc kolorów i odcieni (tylko nie wiemy jak je nazwać), więc mogli by się postarać.

    - Nieczytelne ikonki zasobów, źle umieszczone ikonki jednostek (statki pływają po lądzie, czasem nie da się zaznaczyć)

    - Zmarnowałem z 6k golden marków gdy okienko szpiegów wskoczyło mi na górę

    - Okienko dyplomacji skacze do pierwszej wiadomości.

    - Mało precyzyjna myszka

    - Ale za to gładkie kółko myszki (+)

    - Realistyczna woda

    - Wszystkie zmiany są dobre, bo pokazują że twórcy o nią dbają.

    - Podoba mi się nowe okno jednostek, w starym nie było widać zasięgu ataku w fabrykach, a dopiero po wybraniu jednostek.

    - Mniejsza różnorodność fortec

    - Widoczniejsze budynki w miastach.

    - A na dowód że twórcy coś robią → dodali licznik przy okrętowaniu/wychodzeniu na ląd.

    - Duże przyciski (+)

    - Ogólnie lepszy wygląd


    EDIT:


    Sprawdzam akurat wersję mobilną i o ile na Firefoksie rzeczywiście nie działa (Kitkat), o tyle na Chromie Kanarku (złotym) i Puffinie jest w sam raz. Samsung Galaxy Tab 4 7.0 wifi.

    Jeśli chodzi o laptopy to … nowy sprzęt (AMD APU A4 7210 + 4gb ram ddr3) ogarnął mi mapę dla 100 graczy bez problemu ale na starym złomie (dwurdzeniowce AMD Turion 64 x2 i Intel Sandy Bridge) dochodzi do 80-100°C . No nic … najwyraźniej czasy XPków już minęły.


    Twórcy zasługują na uznanie → ledwo co wyszła nowa wersja i już mamy kolorki, ikonki, wersję mobilną i kilka mniejszych zmian. Właściwie to stare błędy zostawiam na pamiątkę.

  • Mam kilka uwag odnośnie obecnie działającej wersji:


    -ikony jednostek pojawiają się na telefonie poza mapą, mimo że miejsca jest dość w bliższej odległości.

    -przydała by się ikona pokazująca produkowane w danej prowincji surowce, u mnie jest to kompletnie niewidoczne

    -potrzebna jest możliwość aktywacji/dezaktywacji wszystkich budynków z podglądu prowincji

    -lotnictwo całkowicie do poprawki, nie widać gdzie dana jednostka leci, w którym miejscu jest, a jej ikonka pojawia się daleko od miejsca w którym powinna być. Nie widać także za ile będzie przeprowadzany atak

    -przydał by się też licznik czasu do następnego ataku obok atakującej piechoty (może być też gdzieś w górnej części ekranu). Obecny teraz ładujący się powoli okrąg nie jest wystarczająco czytelny

    -"świeże" osoby aplikujące do sojuszu nie potrafią znaleźć czatu wewnętrznego, z aplikacji trzeba się go mocno naszukać. Proponuję uwidocznienie przycisku "więcej", można to osiągnąć przez ukrycie czatu naczelnego dowództwa

    -jako czat domyślny pojawia się czat globalny, ale u mnie mimo to podświetlony za każdym razem jest czat koalicji.

    -potrzebna jest możliwość wejścia na profil gracza z widoku czatu


    To by było na tę chwilę na tyle, ale jeszcze tutaj wrócę.

  • Quote

    Edit.1

    Wyszukiwarka graczy ma problem z wyszukiwaniem graczy o niskich rangach.

    Tego problemu nie ma, sprawdzałeś gracza który nie ma statystyk (dołączył do dopiero do gry i nic nie zrobił, więc system nigdzie go nie "wrzucił"). Pisałam Ci to na pw, ale chyba nie dotarła wiadomość. :)

    Niech nienawidzą, byleby się bali

  • {if $hours == 1}godzinę{else}{if ($hours > 4 && $hours < 22) || (($hours % 10 == 1 || $hours % 10 == 5 || $hours % 10 == 6 || $hours % 10 == 7 || $hours % 10 == 8 || $hours % 10 == 9 || $hours % 10 == 0) && $hours > 4)}{#$hours} godzin{else}{#$hours} godziny{/if}{/if}


    Co to za skrypt?

  • Witajcie :) Przybyłem zgłosić pewne niedociągnięcia.

    Pierwsza sprawa. Państwa bez stolic mają w dyplomacji zaznaczoną stolicę jako Wilno (u mnie na mapie) wszystkie bez wyjątku.

    Druga sprawa. Niektóre miasta, takie jak Paryż, czy Wiedeń mają niepełną nazwę, brakuje w nich polskich znaków. Po kliknięciu na prowincję widoczna jest pełna nazwa, jednak z podglądu mapy są one napisane błędnie.